Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Tarihi Mekanlarda Düğün

Hayallerinizi süsleyen en önemli an, sevdiğiniz insanla ömür boyu sürmesini istediğiniz birlikteliğinize adım attığınız düğün gecenizdir.  Eski köşkler, yalılar, sarnıçlar gibi tarih kokan mekânlarda evlenerek düğününüzü de eşsiz ve unutulmaz kılabilirsiniz.

Prenseslere kraliçelere ev sahipliği yapmış olan, birçok anıya sahip bu tarihi yerlerde, köşklerin bahçelerinde, siz de kendinizi prensesler gibi hissetmek isterseniz aşağıda bulunan İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Eskişehir, İzmit, Çanakkale, Gaziantep, Tekirdağ, Malatya, Denizli, Kayseri, Trabzon illerindeki tarihi mekânlar hakkında bilgi sahibi olup seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz.

İstanbul Tarihi Düğün Mekanları AnkaraTarihi Düğün Mekanları İzmir Tarihi Düğün Mekanları
Bursa Tarihi Düğün Mekanları Antalya Tarihi Düğün Mekanları Balıkesir Tarihi Düğün Mekanları
Edirne Tarihi Düğün Mekanları

Neden Tarihi Mekânları Tercih Etmelisiniz?

Tarihi Yerlerde DüğünSon günlerde tarihi yerlerde evlenmek ülkemizde son derece popüler bir hal almıştır. Klasikleşen düğün gecelerinden sıkılanların, tarih severlerin seçimi genelde köşkler, yalılar, surlar, kasrılar gibi mekânlardır.

Eğer siz de farklı bir atmosfer ve değişik bir düğün istiyorsanız tarihi mekanları tercih etmelisiniz. Klasik atmosferi koklamak ve tarihten parçalar bulmak hoşunuza gidiyorsa sizin için en uygun mekanlar geçmişin büyüsünde yatıyor.

Avantajları

 • Tamamen düğün, nişan ve davetlere uygun olarak restore edilmişlerdir.
 • Organizasyon şirketlerinin yardımıyla atmosfere uygun yapılan süslemelerle konuklarınızı büyüleyebilirsiniz.
 • Ünlü aşçılardan oluşan mutfağında, yemeklerin hem lezzetine hem de görselliğine ayrıca özen gösterilmektedir.
 • Türkiye’nin en ünlü isimleri de bu mekânları tercih etmektedir.
 • Geçmişin atmosferi ile masallardaki gibi düğünler yaşarsınız.

Dezavantajları

Tarihi Mekanlarda Düğün Fiyatları
 • Tarihi mekanlar korunması gereken yerlerdir. Her ne kadar düğünlere uygun şekilde restore edilse de dokularının bozulma tehlikesi ile karşılaşılabilir.
 • Normal düğün salonlarından daha pahalı olacağı için bütçenizi zorlayabilir.
 • Ulaşıma uzak bir yer seçildiğinde misafirler için sorun oluşturur.
 • Gittikçe artan taleplerden dolayı istediğiniz tarihe yer bulmanız zor olacaktır.

Tarihi Yerlerde Düğün Fiyatları

Düğün gecenizde kaliteli hizmetleriyle, sizi ayrı bir dünyada yaşıyormuşsunuz gibi hissettirecek tarihi mekânlar; kişi sayısına, yemek çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Ücretlerin ne olduğu ile ilgili en iyi bilgiyi de sizlere eşsiz düğünler sağlayan mekanlardan öğrenebilirsiniz. 

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:54
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 54 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr