Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Takı Seçimi

Gelin TakısıEvlilik kararının alınmasından sonra en önemli konulardan biri de hangi takıların seçileceğidir. Kadın ve erkeğin kendi arasında ya da aile ile yaptıkları söz ve nişan törenlerinden tutun, düğün gecesi takılan bileziklerden bilekliklere kadar her ayrıntı önemlidir.

Peki takı seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? Sayfamızdaki bilgilerden evlilik alyansından tek taş seçimi ile düğün günü gelinin takacağı takılara kadar her türlü bilgi mevcut.

Alyans Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz yüzükleri genellikle ince ve hafif modellerden tercih edilir. Ancak ömür boyu parmağımızda taşıyacağımız alyansın çok çok iyi seçilmesi gerekir. Dikkat etmemiz gerekenler ise:

Rahat Olmalı: Hayatımızın sonuna kadar takmayı planladığınız alyansın öncelikle parmağınıza oturması ve sizi rahatsız etmemesi gerekir. Rahat bir yüzüğünüzün olması günlük aktivitelerinizi gerçekleştirirken rahat olmanızı sağlar. Bu sebeple içi ve dış yüzeyinin parmağınızı rahatsız etmeyecek yapıda olduğundan emin olmalısınız.

Modaya Uygun Olmalı: Her şeyin bir modası olduğu gibi evlilik yüzüklerinin de modası vardır. Tasarımları evrensel olan yüzüklerin zamana özgü değişimleri olabilir. Kimi zaman beyaz, kimi zaman altın sarısı; bazen küçük taşlarla süslü, bazen sade dizaynlar görülür. Siz de çağı takip ederek zevkinizi ve kişiliğinizi yansıtan seçimler yapabilirsiniz.

Gelin Takısı SeçimiBakımı Kolay Olmalı: Yıllarca parmağınızda taşıyacağınız yüzüğünüzün temizliği ve bakımı da önemli bir konudur. Alyansınızın ilk günkü gibi gözükmesini istiyorsanız arada sırada ya satın aldığınız yere giderek ya da evde yapacağınız uygulamalarla temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Bir Pırlanta Seçmeli?: Günümüzün modası evlilik yüzüğünün yanına bir de tektaş takmaktır. Kadınlar pırlantanın büyüsüne kapılarak alyanslarının yanında şık duran bu ürünü tercih ederler. Ancak tektaş fiyatlarının giderek arttığı şu günlerde dikkatli tercih yapmak gerekir.

Mağazalarda 0.10 karattan 1-2 karata kadar değişik boyutlarda yüzükler mevcuttur. Yapmanız gereken öncelikle bütçenizi belirlemeniz ve buna göre hareket etmenizdir. Zevkinize göre tercih yapar ve parmağınıza en çok yakışanı elbette bulursunuz. Berraklık oranı VS, VVS1 arasında olan ve renk skalasında I’ ya kadar olan pırlantalar bir tektaş yüzük için idealdir. Ayrıca satın aldığınız yerden sertifika ve garanti belgesi de almanız karşılaşacağınız sorunları çözmenizde iyi olacaktır.

Düğün Günü Takıları Nasıl Olmalı?

O gece herkesin gözleri sizin üzerinizde olacak. Gelinliğinizi çok zor bir süreçten sonra tercih ettiniz. Onu tamamlayacak takıları seçmeye geldi sıra. Ayrıntılara dikkat ederek hem şık hem de zarif görünebilirsiniz. Dikkat etmeniz gerekenler hakkında size ufak bilgiler verelim:

 • Gelinliğinizle uyumlu takılar seçin.
 • Mevsime uygun olsun. Yazın daha ufak ve kibar takılar; kışın daha havalı ve gösterişli takılar takabilirsiniz.
 • Güzelliğinizin ön planda olması için minik aksesuarları tercih edin. Beyaz altın ve inci kolyeler sizi daha hoş gösterecektir.
 • Ömür boyu kullanabileceğiniz setler seçin.
 • Saçınız ve makyajınızla uyumlu duracak seçimler yapın. Saçlarınız açık olacaksa küçük yuvarlak küpeler, topuz gibi modellerde ise sallantılı olanları tercih edebilirsiniz.
 • Derin bir sırt dekolteniz varsa aşağı sarkan zincir kolyeler şık durabilir.
 • Ayrıca duvağınıza ve topuzunuza da küçük pırlantalar ile süslenmiş taçlar takabilirsiniz.

 

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:56
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 70 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr