Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Sonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri

Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Sonbahar düğün organizasyonu tavsiyeleri ile unutulmayacak, güzel bir organizasyona imza atabilirsiniz. Bu dönemlerde okulların da açılmasıyla çevrenizdeki birçok çocuklu aile yoğun tempoda okul hazırlıklarına başlayacaktır. Yaza nazaran daha yoğun bir dönemdir ve davetlilerin ertesi gün çocukları okula gitmek zorundadır. Bu sebeple düğün tarihinizi belirlerken bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekecektir.

Sonbaharda havanın size nasıl bir sürpriz yapacağı belli olmaz. Güneşli bir sabahın ardından akşam fırtına çıkabilir. Düğününüzü açık havada düzenliyorsanız, hava bozulursa içeri geçebileceğiniz bir ek salon, ısıtıcılar ya da branda gibi düğünün erken bitmemesi adına tedbirlerinizin olmasına özen gösterin. Sonbaharın Romantik Dokunuşu Düğününüze Yansıtan harika bir düğün organizasyonu için ayrıntılar:

Sonbahar İçin Düğün Davetiyeleri

Davetiye, menü ya da benzeri düğününüzde davetlilere verilecek her türlü kâğıt malzemede yer verebileceğiniz sonbahar motifi, bu dönem için idealdir. Sararmış yapraklar ya da meşe palamutları, gün batımı gibi bir görsele de yer verebilirsiniz.

Dilerseniz sadece kâğıt ve mürekkep seçiminde sonbahar renklerini kullanarak da gereken mesajı verebilirsiniz. Kahverengi, turuncu, koyu kırmızı ve kızıl renkler bu döneme uygun renklerdir. Ya da davetiyenizin köşesine tutturulmuş farklı bir malzemeden bir yaprak motifi de görsellik açısından alternatif bir uygulamadır Eskitme kâğıtların farklı tonları birleştirilerek yapılmış bir kapak. İçerisinde normal bir davetiye var. Güzel bir kurdeleyle da bağlayabilirsiniz.

Sonbahar Düğün Mekânları

Sonbahar, hüznünün ve aşkın mevsimidir. Şarkılara ve şiirlere konu olur çoğu zaman.

Yağmurla gelen tertemiz koku, nemli esinti sürükler insanı duygusallığa doğru. Sonbahar mevsimi, renklerinin tadının çıkarılabileceğimiz yerlerde olmamız için bize baskı yapar. Bu atmosferi yakalayabilmek için düğün mekânınızı seçerken parklar, yarı açık bahçeler, üzüm bağları, çiftlikler ya da geniş bahçeli tarihi mekânları seçmeniz unutulmayacak bir anı yaşamanızı sağlayacaktır. Eğer açık hava seçeneğiniz yoksa en azından manzarası olan, sonbahar manzarasının tadının çıkarılabileceği bir yer arayabilirsiniz.

Sonbahar Düğünü Dekorasyonu

Sonbahar düğünü için hangi renkleri kullanabileceğinize dair en büyük ipucunu doğanın kendisinden alabilirsiniz. Kırmızı, turuncu, kahverengi, kızıl, sarı, altın dore, bronz gibi birçok renk seçeneği sizleri beklemektedir. Mevsimin havası mutlaka samimi ve çiftlik havası estiren bir düğün için size baskı yapmasın. Koyu çikolata kahverengisi, kırmızı, altın ve bronz renkleriyle son derece şık ve zengin görünümlü bir düğün organizasyonuna imza atabilirsiniz.

Tatil mevsiminin geçtiği bu dönemlerde davetlilerinizin kalabalık ve stresten uzaklaşacakları sade, huzurlu bir atmosferle misafirlerinizin kendilerini evinde hissetmesi sağlanabilir.

Kahve çekirdekleri dekorasyonları hediye amaçlı kullanabilirsiniz. Küçük ahşap kutular ya da el işi süslemeler organizasyona keyif katacaktır.

Sonbahar Düğün Organizasyonunda Çiçekler

Doğanın içerisinde hala canlılığını koruyan gül, papatya, ayçiçeği bitkileri düğününüze canlılık ve renk katacağından, düğün organizasyonu için tercih edilebilir. Elma, armut ya da böğürtlen gibi meyve süslemeleri ortama canlılık kazandıracaktır. Çiçekleriniz için toprak kaplar, ahşap çiçeklikler kullanmanız görsellik açısından son derece etkili olacaktır.

Düğün Yemeği

Sonbahar sebze ayıdır ve düğün yemeğiniz içerisinde zengin bir sebze menüsü hazırlayabilirsiniz. Çorba, et ve sebzeli garnitürle oluşturacağınızın düğün menüsü sonbahar için ideal bir seçimdir. Açık havada gerçekleştireceğiniz bu unutulmaz organizasyonda, davetlilerinizi soğuğa karşı koruyacak sıcak içecekler tercih edilmelidir. Alkol seçiminde ise soğuk içilmeyen içkiler sonbahar düğünleri için ideal bir seçimdir.

Düğün Pastası

Taze meyvelerle süslenmiş bir pasta sonbahar düğünü için ideal bir seçimdir. Diğer alternatif ise, balkabağı ya da kestaneli pastayı deneyerek hem temanızı bozmamış hem de sıradanlıktan kurtulmuş olursunuz.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:50
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 32 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr