Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Nikâh şekeri

Nikah ŞekeriNikâh şekeri dünyada hemen hemen her ülkede önemli bir kültürdür. Evlilik sürecinde önemli bir yere sahip olmakta ve evlenen çiftlerin sevenlerine armağan ettikleri en önemli hediyelerdendir.

Davetiye, düğün salonu, gelinlik, balayı gibi düğün için vazgeçilmezlerin arasında olan bu etkinliklerin yanında nikâh şekeri de önemli bir yer tutmaktadır.

Son yıllarda bu malzemenin kullanım amaçları değişiklik göstermiştir. Adından da anlaşılacağı gibi ‘şeker’ kavramı artık yerini değişik süslemelere bırakmıştır. Seçeceğiniz nikâh şekerinin ücreti kalitesine, malzemesine ve modeline göre değişiklik gösterecektir. Yoğun olarak satıldığı bölge İstanbul/Eminönü olmasına nazaran, birçok kişi de evlerinde ilginç ve göz alıcı nikâh şekerleri yapmaktadır.

Nikâh şekerinde popüler olanlar

Çok farklı malzeme seçenekleri sunulmakta, “şeker” temel malzeme olarak görülse de artık yenip tüketilen malzemeler yerine kalıcı, anıları tazeleyen ürünler tercih edilmektedir.

Nikâh salonların da yemekli olmayan etkinliklerde çoğu zaman dağıtılan nikâh şekeri, yemekli olanlar da verilmeyebiliyor. Nikâh şekerinin kültürel altyapısını ise, gelin ve damadın ömür boyu ağız tadıyla geçirecekleri bir ömür’ ü simgelemektedir. Bu sebeple çoğu zaman yemekli nikâh organizasyonlarında tercih edilmektedir.  Şekerler, masalara gelişi güzel koyulduğu gibi aynı zamanda nikâh şekeri büfeleri de kurulabilmektedir.

Nikâh şekerinde dikkat edilmesi gerekenler

 • Nikâh şekerini en geç 20 gün önce seçin
 • Davetiyenizle uyum içerisinde olanı tercih edin.
 • Şekerlerinizin bayatlamaması için düğünden 2 gün önce almalısınız.
 • Misafirleriniz mekana gelmeden hazır etmelisiniz.
 • Güzel bir sepet içerisine koyarak ikram etmelisiniz.
 • Nikah şekeri dağıtımında curcuna olabileceği ihtimaline karşı sakin bir kişi seçmelisiniz.
 • Tarih, gelin ve damadın ismi ile teşekkür mesajı nikah şekerinde mutlaka olmalıdır.
 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:54
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 50 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr