Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kış Düğünü Tavsiyeleri

Kış DüğünüBu makalemizde aralık, ocak, şubat gibi kış aylarında evlenecek olanlara işlerini kolaylaştıracak kış düğünü tavsiyeleriyle bu özel günü daha da unutulmaz kılacak bilgiler vereceğiz.Kış düğünleri sanılanın aksine her zaman zor olmak zorunda değil. Doğru adımlarla kış döneminde de düğününüzü etkileyici ve masalsı bir hale getirmeniz mümkün olacaktır. İlk aşamada göz ardı etmemeniz gereken kış düğünleriyle ilgili bilmeniz gerekenleri siz değerli okuyucularımız için sıraladık:

Hava Koşulları: Düğün organizasyonunuzun gerçekleşeceği yere bağlı olarak sert bir hava sizi ve konuklarınızı sıkıntıya düşürebilir. Soğuk ve rüzgarlı bir havayla karşılaşma  ihtimaline karşı düğün mekânınızı seçerken konukların mekâna ulaşmak için açık havada fazla yürümek zorunda kalmaması gerekmektedir.

Tatiller: Yeni yıl ya da okul tatili sebebiyle konuklarınızın özellikle Ocak ayı için bazı planları olabilir. Onların tatil için yolculuk planı yapmadıkları zamanları seçerseniz hem sevdiklerinizi yanınızda görmek sizi mutlu edecek hem de misafirlerinizi zor durumda bırakmamış olacaksınız.

Mekân: Kış döneminde seçilecek mekânın kapalı olması nedeniyle misafirlerin sıkılabileceğini düşünerek tarihi yerler veya sanat galerileri gibi görsel yönden cezbedici yerler seçmeniz avantajlı olacaktır. Ancak bu tip mekânların bazılarında flaşların yapıya zarar vermesi sebebiyle fotoğraf çekmek yasak olabileceği için önceden bilgi alınmasında fayda vardır.

Kış Düğünü TavsiyeleriGiyim: Gelinlik ve damatlık alırken kış düğününe uygun alınması gerekmektedir. Gelinliğinize ve damatlığınıza uygun şal ve pelerinler almanız sizi soğuğa karşı koruyacaktır. Kış düğününde konuklar pardösü ve montlarıyla geleceğinden mekân’ da vestiyer olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Dekorasyon: Düğün yapılan mekânda ren uyumu oldukça önemlidir. Gelin ve damat adaylarının zevklerine göre birçok alternatif renk bulunmasına rağmen en sık tercih edilen renkler beyaz ve kırmızıdır. Beyaz romantikliği ve asilliği temsil ettiği ve diğer bütün renklerle uyum sağlayabildiği için kış düğünleri için oldukça etkili bir renktir. Kış döneminde kar havasından biraz uzaklaşma amacı olan gelin-damat adayları ise kırmızı rengi tercih ederek bahar havası estirebilirler.

Yemek ve içki seçenekleri

Kış ayları soğuk olduğu için yemeklerinizi de ona göre hazırlatmalısınız. Tavuk ve balık gibi beyaz etler yerine kırmızı etler daha doğru bir tercih olacaktır. Mekân sorumlusu ne kadar içki veya yemek tüketileceği konusunda sizden bilgi istiyorsa, davetsiz gelebilecek misafirlerinizi düşünerek sayı vermeniz gerekmektedir. Davetlilerinizin kahve ve çay alabilecekleri bir bölüm ayarlayın... Hatta kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olmasından dolayı açık alana da böyle bir bölüm ayarlamanızda fayda var...

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:52
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 41 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr