Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Kadın Gözüyle Evlilik ve Düğün

Kadın Gözüyle Evlilik ve DüğünKadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar. Erkeklerin büyük bir kısmı evlenmek için erken olduğunu söylerken aynı yaş grubundaki bayanların en büyük sıkıntısı ise uygun bir eş adayı bulamayışıdır. Kadın gözüyle evlilik ve düğün başlıklı yazımızda kadınların evlilik hakkında düşündükleri ile ilgili bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Evcimen Romantikler

Daha küçücük bir kızken bile, elindeki bebekle, “evcilik” oyunu için “koca” rolünü üstlenebilecek bir erkek oyuncu arayanlar bu kadın için evlilik yıllar önce sindirilmiş bir müessesedir. Âşık olmayı, olunmasını, olmuş gibi yapılmasını çok severler. Her daim gözleri aşkla kör olduğundan, kendisini evliliğin pamuksu kollarına atacaktır. Kocasını sonsuza dek seveceğini haykıracağı pembe boncuklu düğünü yıllar önce planlanmış, davetli listesine Polyanna dâhil herkes çağırılmıştır.

Dominant Âşıklar

Evliliğe inanmayıp kendilerini bir anda hayatlarını sonsuza kadar birlikte geçirmek istedikleri adamın kollarında bulan kadın tipidir. Sert kabukları yumuşar, söylemleri değişir ancak yine de olaylı bir düğüne hazır değildir, nitekim düğün onun için saf ve temiz aşklarını şova dönüştürmektir. O sebeple sade bir parti ile aşkını ölümsüzleştirmek ister.

Mantık perileri

Evliliğin varlığını yıllarca kabul edip, evliliğe iki adım kala gerçekle yüzleşen kadın tipidir. Yumurta kapıya dayanana kadar evleneceklerinin bilincine varmadan ilişkilerini sürdürür, teklif gelince afallar ve “doğru adam” olup olmadığını sorgulamaya başlar. Bu sorgu hiç bitmez, lastik gibi uzar, ya kararsızlıklarıyla müstakbel damadı canından bezdirir, ya da “Karar alamıyorsam doğru insan değilmiş” mantığını benimseyip bekâr hayatlarına geri döner. Bu kadını evliliğe ikna etmenin en güçlü yolu ise düğündür. Düğünün harikalar diyarında, incik boncuk, peçete halkası, gelinliğin kuyruğu derken sorgulamayı unutur ve kendilerini evli buluverir.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:54
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 49 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr