Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Gelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler

Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.

Gelinler Neden Beyaz Giyer?: Eski Romalılarda beyaz renk kutlamayı ifade eder. 20. Yy ’ın ilk dönemlerinde beyaz renk masumiyetin, saflığın, temizliğin simgesi haline gelmiş ve günümüzde de geçerliliğini korumuştur. Son dönemlerde farklı olması için beyaz renge alternatif olarak birçok farklı renk seçenekleri olsa bile, genel olarak gelinlerde beyazın tercih edilmesinde en temel etken budur.

Nikâhta Neden Ayağa Basılır?: Nikâh kıyılırken kim diğerinin ayağına basarsa evlilikte onun sözünün geçeceğine inancı tıpkı tüm diğer geleneklerde olduğu gibi düğünün eğlenceli zamanlarından bir diğeridir

Gelin neden buketini havaya atar?: Gelinin fırlattığı buketi yakalayan kişinin şanslı olduğuna ve buketi havada yakalayan kişinin en kısa sürede evleneceğine inanıldığı için böyle bir gelenek oluşmuştur.

Aşkın Sembolü Alyansın Sola Takılma Sebebi: Evlilik yüzüğünün sol ele ve sondan bir önceki parmağa takılmasının sebebi modern tıbbın gelişme gösteremediği dönemlere gerçeği yansıtmayan insan anatomisi bilgileridir. Bu dönemlerde dolaşım sistemimizdeki ana damarın sol elimizdeki yüzük parmağımızdan başlayarak kalbimize gittiği düşüncesi hâkimdir. Böylelikle bu parmağa takılan yüzükler evli çiftin kalben bağlılığını temsil ediyordu. Modern tıbbın gelişmesiyle birlikte damarların uzantıları bilinmekle beraber yılların birikimiyle günümüze yansıyan bir adet olarak kalmıştır.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:59
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 104 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr