Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Gelin Buketi Nedir?

Gelin BuketiGelinliğin tamamlayıcısı, genellikle canlı ve cansız çiçekler ile oluşturulan aksesuarlara denir.Her genç kızın hayali olan beyaz gelinliğin içine girmek ve düğün gecesi muhteşem gözükmek için tamamlayıcı unsurlardan olan buketler o gece geleneksel olarak havaya fırlatılarak gelin olma hayali kuran genç kızların umudu olur.

Gelin Buketleri Nasıl Yapılır?

Kırmızı, mor, pembe, lila, yeşil gibi canlı renklerle süslenen gelin buketleri sizin de elinize çok yakışacak değil mi? Peki gelin buketleri nasıl yapılıyor?Siz de gül, lale, papatya, orkide, zambak, karanfil gibi çiçeklerle beğeneceğiniz bir gelin buketi hazırlatabilirsiniz. İsterseniz önceden tasarlanmış ve hazırlanmış olan buketleri tercih edebilirsiniz. Gelinliğinize uygun bir model bulmanız zor olmayacaktır.

Organizasyon firmaları ya da çiçekçilerin hazırlayabileceği buketler genellikle mevsime göre yapılır. Çünkü canlı bir görünüm isteniyorsa mevsim çiçeklerinin kullanımı daha iyi olacaktır. Tüm gün elinizde taşıyacağınız, birlikte poz vereceğiniz buketler çeşitli aranjmanlarla hazırlanır.

Buketinizi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hangi çiçeğin nasıl bir düzenleme ile yapılacağı konusundan ziyade sizin buket seçerken dikkat etmeniz gereken konular vardır. Yıllarca saklamayı düşündüğünüz ya da düğün gecesi havaya atmayı planladığınız buketiniz ince bir detay olmasına rağmen önemlidir.

Farklılık yaratmak istiyorsanız tül, metal, dantel gibi detaylar tercih edebilirsiniz. Kaliteli olmasına dikkat ederek çocuklarınıza hatta torunlarınıza göstermek için saklayabilirsiniz. Ayrıca;

  Gelin Buketi Gelin Buketi-1 Gelin Buketi-2
 • Gelinliğinizin modeli ile çelişmeyecek buketler seçin.
 • Kabarık modeller tercih edecekseniz buketiniz bol çiçekli olsun. Dar gelinliklerde ise az çiçek tercih etmek gerekir.
 • Gelinliğinizin rengi ile kontrast oluşturacak tonlarda çiçekler daha çok dikkat çeker.
 • Buketinizde yer alan çiçeklerden duvağınızda da olması daha şık bir görüntü oluşturur.
 • Mekan, damat adayının kıyafeti de buket seçiminde göz önüne alınmalıdır. Bu önemli gecede uyum her şeyden önemli.
 • Uzun boylu gelinler tüllü ve sarkan buketleri, kısa boylu gelinler ise küçük ve toplu olanları tercih etmelidir.

Ne Kadar Ücret Ödenir?

İstediğiniz aranjmanın çeşitliliğine ve kalitesine göre ücret belirlemesi gerçekleştirilir. En düşük fiyatlar 80 TL, en yüksekler ise 300 TL civarındadır. Kesin rakamlar olmamakla beraber en sağlıklı bilgiyi düğün buketi hazırlayan kurumlardan ve çiçekçilerden öğrenebilirsiniz.

En Çok Kullanılan Buketler

Gelinlik modasına uyum sağlayan buketler günümüzde daha modern çizgiler ve tasarım izleri taşımaktadır. Bizler de gelin adaylarında rehber olmak için en çok kullanılan buketleri bu başlık altında topladık.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:58
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 87 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr