Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Evlilik Öncesi Mobilya Seçimi

Evlenecek her çift için nişanlılık döneminin sonlarında zamanlarının önemli bir bölümünü mobilya seçimiyle ev dekorasyonu almaktadır. Boş zamanlarda çiftler internetten araştırmalar yapar, firmaları dolaşırlar. Çünkü ana hedef hayatlarını geçirecekleri ilk mekanın, evlerinin çok güzel, modern, farklı ve özel olmasıdır.

Bu özellikleri ve istekleri iyi bilen mobilya dekorasyon firmaları da, gençlerin tarzına göre ev tasarımları dizayn edip, oturma grubundan yatak odası takımına, yemek takımından televizyon koltuğuna, tv sehpasından tuvalet masası pufuna kadar her şeyi düşünüp müşterilerine sunmaktadır.

Özellikle büyük şehirlerde çoğu mobilya dekorasyon firması gençleri çekebilmek için farklı modelleri, çeşit çeşit kampanyalarla satışa sunmaktadırlar.

İstanbul Mobilya Firmaları Ankara Mobilya Firmaları İzmir Mobilya Firmaları

Nasıl Seçim Yapmalıyız?

Dekorasyon firması seçerken dikkat etmemiz gereken faktörler vardır. Firmanın;

 • reklamları
 • referansları
 • kaç şubesi olduğu
 • kaç yıldır faaliyette olduğu
 • keşif ve montaj hizmeti dikkate alınmalıdır.

Mobilya Dekorasyon Hizmeti Nasıl Verilir?

Profesyonel olarak hizmet veren mobilya firmaları içinde özel ev dekorasyonu yapanlar, gerek mağazalarının teşhir bölümlerinde, gerek kataloglarında, gerekse de internet sitelerinde örnek uygulamalarını müşterilerine sunmaktadırlar.

Başvuru formlarıyla ya da birebir görüşme yöntemiyle alınan istekler, mobilya firmalarınca işleme konulur. Standart modern modeller dışında eve göre bir dizayn isteniyorsa önce keşif yapmak gerekecektir. Çoğu firma bu keşif hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. Keşiften sonra alınan ölçülere göre istenilen renk ve tarzda mobilyalar, evin şekline göre üretilip monte edilirler.

En Çok Hangi Mobilyalar Seçiliyor

Gün geçtikçe değişen ev tasarımı ve dekorasyon trendlerinde, yeni evlenecek çiftler, artık pratik, çok yer kaplamayan, oval hatlı ve sade tasarımları beğeniyor. Bunlar içinde lcd ve plazma televizyonlara uygun tv sehpası, raflar, tv koltuğu, rahat oturma grupları, pratik masa ve sandalyeler bulunuyor.

Ücretler Hangi Aralıkta?

Konsept ürünlerde 2 farklı fiyat uygulaması mevcuttur. Tek tek sipariş edilen mobilyaların ücretleri, evlilik paketi şeklinde sunulan birkaç odalık grupların toplam fiyatından bazen fazla olabiliyor. Ekonomik olarak düşünenler, bir çok firmanın evlilik paketi şeklinde sunulan, oturma grupları, yatak odası takımları, yemek odası takımları, salon takımları gibi mobilyaları 10.000 TL gibi rakamlara alabilirken, sadece bir tv koltuğu ve oturma grubu da aynı fiyata satılabiliyor.

Sipariş üzerine özel olarak tasarlanan mobilyalar ise farklı fiyat uygulamalarını içeriyor. Kullanılan malzemenin kalitesi, işçilik ve uygulama, bu tasarım mobilyalarının fiyatlarında üst sınırı belirliyor.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:55
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 63 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr