Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Yemekleri için Öneriler

Düğün YemeğiDüğünde konu yemeklere gelince, konuklarınıza bütçenizin el verdiği en iyi yemeklerin sunulacağından emin olmak istersiniz. Düğün yemekleri için öneriler başlıklı bu makalemiz düğün organizasyonunun en önemlilerinden olan yemek menüleri konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Örneğin, erken saatlerde yapılacak bir düğün sonrasında öğle yemeği, sonrasında kokteyller ve kanepeler eşliğinde bir tören veya bir akşam yemeğini tercih edebilirsiniz. Seçiminiz büyük ölçüde bütçenize bağlıyken, konukların sayısı da bu seçimde büyük rol oynuyor.

Öğle yemeği

Eğer düğününüzü erken saatlerde yapıyorsanız, düğün sonrası öğle yemeğini tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok çift, konukları için, her şeyiyle eksiksiz bir düğün yemeği vermek yerine öğle menüsü tercih ediyor. Böylece büyük ölçüde para tasarrufu da sağlamış oluyorlar. Evlendiğiniz yere yakın bir yerde öğle yemeği verebilirsiniz. Böylece konuklarınızı ulaşım sorunundan da kurtarmış olursunuz.

Kokteyl ve kanepeler

Kokteyl ve KanepelerUfak tefek atıştırmalıklar ve yanında kokteyl servisi,düğün yemekleri için bir başka seçim. Konukların kabulü sırasında yapılacak olan karşılama töreni düzenlemek, konukların kaynaşması için güzel bir yöntem. Bu sırada sunulacak olan kokteyl ve kanepeler, konukları ana düğün yemeğine kadar oyalayacaktır. Akşam saatlerinde evlenen çiftlerin çoğu ise sadece kanepe ve kokteyl servisini tercih ediyorlar. Siz de bu yolu tercih edecekseniz, servisin akşam yemeği saatine yakın olmamasına ve törenin kısa olmasına dikkat edin. Konuklarınızın acıkmasını ve huzursuzlaşmasını istemezsiniz. Eğer ikinci defa evleniyorsanız, bu seçenek sizin için ideal olabilir. Hem böylece oldukça masraflarınızı da kısmış olursunuz.

Geleneksel düğün yemeği

Geleneksel düğün yemeğiniz, sizin seçiminiz olan herhangi bir et menüsü olabilir. Genellikle, mekânların konuklarınıza sunacağınız yemekleri kolaylıkla seçmeniz için catering servisleriyle anlaşmalı hazır menüleri vardır. Eğer düğününüzü yapacağınız mekân size catering servisi sağlıyorsa, mekânın yetkilisiyle konuşup ne gibi yemekler sunulduğunu öğrenebilirsiniz.

Eğer düğün mekânınız size böyle bir hizmet sunmuyorsa, özel bir catering şirketiyle anlaşmanız size büyük kolaylık sağlar. Bu tarz bir düğünde, konukların kalkıp, istediklerini alacakları açık büfe ikramda bulunmak iyi bir seçim olacaktır. Bu seçim düğün yemeklerinde maliyet açısından oldukça uygun bir yöntemdir.

Düğününüzü planlarken menüye karar vermek yapacağınız en önemli seçimlerden biri olacaktır. Yemek çeşitleri gibi servis biçimi de bütçenize ve katılacak konuk sayısına göre değişir. Artık birçok çift konu düğün yemeğine geldiğinde daha çok bütçelerine zarar vermeyecek seçenekleri tercih ediyor.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:55
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 59 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr