Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Süslemesi Nedir?

Düğünün yapılacağı salonlarda ve diğer mekanlarda gerçekleştirilen ve A’dan Z’ye her türlü görsel ayrıntının oluşturulmasına düğün süslemesi denir. Davetlilerin ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak her türlü aksesuar ve tasarımları içerir.

Gelin Masası

Bunlar;

 • Sandalye süsleme
 • Masa süsleme
 • Canlı ve cansız çiçek süsleme
 • Şamdan süsleme
 • Işık süslemesi
 • Gelin yolu süsleme

Nasıl Yapılır?

Organizasyon firmalarının hemen hemen hepsinde süsleme hizmetleri yer alır. Nasıl ve hangi yollarla yapıldığı da firmadan firmaya değişir. Düğünün yapılacağı mekanın seçimi de özellikle bu hizmetlerin kalitesine bağlıdır. Kişilerin hayatlarında bir defa gerçekleşmesini düşündükleri ve istedikleri düğün törenlerinde yer alan her şey süslemelere dahildir.

Öncelikle gelin ve damat adayı düğünü nerede yapacaklarını belirlerler. Çünkü kır düğünü ile salonda yapılan törenlerin süslemeleri arasında fark olacaktır. Renk seçimleri ve dekorlar ayarlandıktan sonra tasarımlardan örnekler gösterilir; karar kılınırsa süslemelere devam edilir.

Masalar ve sandalyelerin birbiri ile uyumlu olmasına, çiçek süslemeleri ile ışıklandırma gibi ayrıntıların göze batmamasına dikkat edilir. Çeşitli firmalar ile iş birliğine gidilerek malzemeler tedarik edilir. Bazen de hazır tasarımı önceden yapılan salonlarda gerçekleştirilebilir. Genellikle profesyonel ekipler tarafından organize edilir.

Ne Kadar Ücret Ödenir?

Düğün Süslemeleri Düğün Süslemeleri-1 Düğün Süslemeleri-2

Organizasyon firmasının sunduğu kaliteye göre fiyatlar değişebilir. Bazı firmalar kişi başı fiyat alırken bazıları toptan bir ücret belirlerler. Toptan belirlenenler için 3.000 TL’den başlayıp 200.000 TL ‘ye kadar ücret tarifeleri bulunur. Bu sebeple en sağlıklı bilgiyi organizasyon şirketlerinden ya da düğün salonlarından alabilirsiniz. Türkiye’de genellikle:

 • Sandalye süsleme: 2,5 TL’den başlar.
 • Masa süsleme: 10 TL’den başlar.
 • Gelin Masası süsleme: 250 TL’den başlar.
 • Gelin Yolu süsleme: 700 TL’den başlar.

En Çok Tercih Edilen Modeller Nelerdir?

Evlenmek üzere olan çiftlerin en çok araştırdığı konulardan biri de günümüzde hangi modellerin sıkça tercih edildiğidir. Biz de sayfamızda size yardımcı olmak için tasarımcıların gözdesi olan bazı süsleme modellerini topladık.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:48
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 22 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr