Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Mekanı Ücretleri

Düğün Mekanı FiyatlarıGeniş bir coğrafyanın kültüründen, ikliminden ve inançlarından beslenmiş olan Türkiye’de düğün yapmak çok çeşitli ve ilginç olmaktadır. Geniş kırları, deniz kıyıları, tarihi mekanları ve ünlü otelleri ile gelin ve damat adaylarının tercih ederken zorlanacağı ancak keyifli bir süreci kapsayan olanaklar sağlamaktadır.

Düğün mekanı tercih ederken de en önemli konu kiralanan yerlerin ücretleridir. Bu masraflı süreçte en çok paranın harcandığı yer olan misafirleri ağırlama ritüeli yemeğinden pastasına, süslemesinden sanatçısına kadar geniş bir yelpazede damat adayımızın bütçesini zorlamaktadır.

Bu sebeple öncelikle detaylı bir pazar araştırması yapmak ve bütçenize uygun yerleri belirlemeniz gerekir. Peki bu kadar çok işinizin içerisinde bir de fiyat araştırması yapmak zor mu geliyor? Sizler için bu kısmı kolaylaştırmak için özellikle büyük şehirlerdeki ücretlendirmeler ile ilgili bilgi vereceğiz.

İstanbul Düğün Mekanı Ücretleri

İstanbul Düğün Mekanı Ücretleriİstanbul tarihi ve doğal yapısı, eğlencenin ve hayatın merkezi olması dolayısıyla çok sayıda mekan tercihi ile çiftleri zorlamaktadır. Gemi ve yat düğünlerinden, tarihi mekan düğünlerine, bar ve restoranlardan kır mekanlarına kadar farklı alternatiflerle çok renkli ve farklı bir gece yaşamanıza olanak sağlıyor.

Örneğin yatta yapacağınız bir düğün en az 2000 TL’den başlarken, restoranda düzenleyeceğiniz bu özel geceniz kişi sayısına göre değişen ücretler ile en fazla 150-200 TL’den başlayabilir. Ayrıca Kız Kulesi, Emirgan Korusu, Fuat Paşa Yalısı gibi tarihi mekanlarda dünya evine girecekseniz en az 5000-10000 TL arasında bir miktarı gözden çıkarmanız gerekir.

Bunlar dışında Reina gibi gece klupleri, Hilton gibi ünlü otellerin balo salonları da çiftlerin ağırlayacakları misafir sayısına göre ücret belirlemektedir.

Ankara Düğün Mekanı Ücretleri

Ankara Düğün Mekanı ÜcretleriSakinliğin, kalitenin ve Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da düğün mekanları ücretleri tıpkı İstanbul’da olduğu gibi mekan özelliklerine ve davetli sayısı ile ekstra hizmetlere göre farklılık göstermektedir.

Örneğin balayı çiftinin suit odada bir gece konaklaması ve ertesi gün alınacak açık büfe kahvaltı ve meyve sepeti ikramı ile fiyata dahil hizmetler sunan Midas Otel’in teras katında muhteşem bir düğün için  kişi başı 100 TL’ye yakın bir ücret ödenebileceği gibi; herhangi bir düğün salonunda en fazla 5000 TL’ye organizasyon düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca kır düğünlerinde 3000 TL’den başlayan ücretler ile Altın Köşk, Bitez Yalısı ve Atakule gibi tarihi mekanlarda misafir sayısına, istenen hizmetlere göre yüz yüze fiyat alınabilir. Ankara’da ortalama bir düğün için en 5000 TL harcarsınız.

İzmir Düğün Mekanı Ücretleri

İzmir Düğün Mekanı ÜcretleriEge’nin incisi İzmir’de evlenmek isteyen çiftler için plaj düğünleri ve yat düğünleri en gözde tercihlerdendir. Mavi sulardaki bu organizasyonlarda fiyatlar tekne kiralama ve hizmetler dahil 5000 TL’den başlayan ücretlerle karşınıza sunulabilir.

Kızlarağası Hanı, Kadifekale gibi tarihi yerlerdeki düzenlemeler için bizzat bilgi almanız gerekebilir. Sayfamızda yer alan mekanlardan en beğendiklerinizi seçerek ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerinden ulaşarak daha sağlıklı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Diğer İllerde Düğün Mekanı Ücretleri

Antalya gibi turistik mekanların fazla olduğu şehirlerde mavi düğünler ile otel düğünleri meşhurdur. Genellikle 2000 TL ile 7000 TL arasında değişen fiyatlar sunulur. Trakya düğünlerinde kırlar ve bahçeler tercih edilirken en fazla ücret 3000 TL olabilir. Diğer şehirlerimizde de bölgeye ve sunulan imkanlara göre değişen rakamlar evlilik arifesindeki çiftlere yol gösterir.

Yurtdışında Düğün

Yurtdışı Düğün Mekanı ÜcretleriÇağımızın en meşhur evlenme seçeneklerinden biri de yurtdışında düğün yapmaktır. Çiftler Roma, Paris, Venedik, Prag, Barcelona, Floransa gibi romantik şehirlerde hayatlarını birleştirmek ve farklı bir serüvene çıkmak için can atarlar.

Bunun için bireysel çabalar çok uğraş gerektireceğinden organizasyon firmaları ile çalışmak mantıklıdır. Vize işlemleri, mekan ayarlamaları, balayı düzenlemeleri gibi hizmetlerle gelin ve damadı uğraştırmadan gerçekleştirilen düğünler toplam ücret uygulamaları ile rahatlık sağlıyor. Normalden fazla ödeme yapacağınız organizasyonlar için kendinizi önceden ayarlamanız gerekir. Sayfamızda yer alan firma bilgileri de size yardımcı olacaktır.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:53
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 46 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr