Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Mekânı Seçmek

Düğün Mekanı SeçmekDüğün tarihi belli olur olmaz yapılacak ilk iş düğün mekânı araştırmaktır. Özellikle düğün sezonunda yoğun olan mekânlarda istediğiniz gibi bir yer bulabilmek için araştırmaya ne kadar erken başlarsanız, istediğiniz gibi bir yer bulma şansınız o kadar yüksek olacaktır.

Hayallerinizi ön planda tutun.

Düğün mekânınızı seçerken doğa içinde kır düğünü mekânlarından, boğaz manzaralı, deniz kenarı mekânlara; tarihi mekânlardan sosyal tesislere kadar ne çok seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Bu kadar çok mekân içinden sizin için doğru olanı bulmak için, öncelikle hayalinizdeki düğünün kriterlerini belirlemelisiniz. Konuk sayınız, davet şekliniz, konum seçiminiz ve bunun gibi detaylar düğün mekânı seçiminizde çok önemli olacaktır. Size yardımcı olmak için düğün mekânı yetkilisine aşağıdaki soruları sorarak hayallerinize uygun bir organizasyon gerçekleştirmeniz mümkün.

 • Paket programları var mı?
 • Saat veya gürültü kısıtlaması var mı?
 • Düğün Mekanı
 • Düğününüz için seçtiğiniz mekân hangi tarihlerde müsait?
 • En fazla kaç kişi için yemek ve içki servisi yapabiliyor?
 • Park yeri var mı?
 • Yiyecek, içkiler, dekorasyon ve servis ekibi de fiyata dâhil mi?
 • Ne kadar zamandır düğünlere ev sahipliği yapıyor?
 • Mekânın masa düzeni nasıl? Bir masaya kaç kişi sığıyor?
 • Aynı anda sizinki ile birlikte başka davet de olacak mı?
 • Size iyi bir catering şirketi, organizatör ve dekoratör önerebilir mi?
 • Mekânı sizin tarafınızdan dekore edilmesine izin veriyor mu?

Sonuç olarak;

Bu soruları salon/mekân yetkilisine erkenden yöneltmeniz çok akıllıca olacak ve hem size zaman kazandıracak, hem de ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmiş olacaksınız. Görüştüğünüz mekânlardan, tekliflerini mutlaka yazılı olarak size vermelerini isteyin. Daha sonra üzüleceğiniz olaylarla karşılaşmayı önlemiş olursunuz.

Son olarak şunu unutmayın; bir düğünü düğün yapan gelin ve damadın ışığıdır. Günün sonunda davetlilerinizin aklında ne mekân, ne çiçekler ne de dekorasyonunuz kalacak, gelin ve damadın gözlerinin içinin parlaması ve birbirilerine nasıl sevgi dolu baktıklarıdır hep hatırlanacak olan…

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:57
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 83 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr