Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler

Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek problemlerinizi minimum seviyeye indirmek açısından oldukça önemlidir. Hiçbir şeyin mükemmel olmayacağı gibi, düğün organizasyonunda siz de misafirlerinizin karşısında sınavda olmadığınızın farkına varmalısınız. Sevdiklerinizle eğlenecek ve tanışarak sıcak bir ilişki kuracağınız bu günde elbette aksilikler olabilmektedir.   Bu aksiliklere karşı önlem almak için aşağıdaki başlıklara dikkat etmeniz olası sıkıntılara karşı çözüm getirecektir.

Güne erken başlamalısınız

Gün içerisinde uzun saatlere aldanmadan işlerinizi bir an önce bitirmek için güne erken başlamalısınız. Çünkü planlarınız dışında ekstralar mutlaka çıkacaktır. Kuaföre gitme saatinizin erken olması avantajlı olacaktır. Son zamanlara bırakılan kuaför işi fotoğraflar çektirme aşamasında kız alma etkinliğine geç kalma telaşı sebebiyle sağlıklı ve keyifli geçmeyecektir.

2-Yol gösterici /Düğün organizatörü

Düğün esnasında heyecanından dolayı çoğu gelin-damat ne yapacağını, nasıl ve nerede durması gerektiğini bilemez. Düğün esnasında sizi sahneye çıkartacak, yol gösteren, nerede duracağını gösteren birisinin olması gerekmektedir.

Yemek

Düğün yoğunluğu arasında gün içerisinde yemek yemeyi unutabilir veya yoğunluktan zaman bulamayabilirsiniz. Düğünün yorucu temposunda fazla enerji harcayarak halsiz düşebilir ve kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. Eğer organizasyon yemekli ise, önceden belirlediğiniz bir kişiyi yönlendirerek, gelin odasında uygun zaman diliminde size yemek getirmesini söylemelisiniz. Eğer düğününüz yemekli değilse, organizasyondan önce dışarıdan yemek siparişi verecek birini seçerek, bu ihtiyacınıza önceden çözüm üretmiş olursunuz. Kısa süreli atıştırmalarınız bile sizi zinde tutmaya yardımcı olacaktır.

Pisti boş bırakmayın

Gelin ve damat ’ın düğünlerinin eğlenceli geçmeyeceğine dair tedirginlikleri olur. Bunu gidermenin en etkili yolu ise pisti boş bırakmamaktır. Salonda herkesi coşturup eğlendirmek istiyorsanız, yakın çevrenize sahneyi boş bırakmayın demek yerine sizin sahneye çıkmanız gerekmektedir. Gelin ve damadı sahnede gören misafirler sizi yalnız bırakmayacak, düğün organizasyonu daha eğlenceli bir hal alacaktır.

Soğuk havaya dikkat

Açık hava düğünlerinde sıklıkla karşılaşılan durum havanın bir anda soğuması veya yağmur yağmasıdır.Misafirlerinizin üşüyerek organizasyonu erken terk etmelerine engel olmak adına kişi sayısı kadar şal tedarik etmek gerekecektir. Düğün mekânı seçerken de yağmur yağdığında alınacak önlemlere ilişkin alternatifleri olan yerleri seçmeniz olası problemlere karşı tedbir açısından önemlidir.

Babet ve terlik bulundurun

Nikâh ve takı merasimi gibi oldukça yorucu etkinliklerin ardından yüksek topuklu ayakkabılar gelinleri oldukça rahatsız etmekte ve düğünün en eğlenceli yerinde yürüyemez hale getirmektedir. Bu sebeple yanınıza mutlaka babet ya da terlik almalısınız.

Gelin çiçeği

Gelin çiçeğinizi gelenek gereği havaya atıp başkasının da onu alması nedeniyle 2 gelin çiçeği alarak saklamanız ileriki yıllarda nostalji yaparak anılarınızı tazelemeniz açısından önemlidir.

Balayı

Düğünden önce balayınızı planlarken arada birkaç gün bırakmak size daha güzel bir balayı geçirmeyi garantileyecektir. Büyük bir yorgunluğun ardından hemen balayına çıkıp ilk 1-2 günü yorgun, baş ağrılarıyla lüks bir otelde uyuyarak geçireceğinize paranıza yazık etmeyin dinlenin ve öyle çıkın. Uyumak için servet ödemeyin...

Takılar

Hırsızların son dönemlerde yeni evlenen çiftlerin evlerini takip ettiği biliniyor. Bu sebeple düğün gecesi takılarınızı evinize götürmek yerine bir büyüğünüze emanet etmelisiniz. Takılarınızın bir süre onlarda kalması güvenlik açısından oldukça önemlidir. Düğün esnasında da takıların nasıl muhafaza edileceği konusunda da önceden bir plan yapmanız faydanıza olacaktır.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:52
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 42 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr