Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Fotoğrafları Çekimi?

Düğün Fotoğraf ÇekimiHayatımızda sadece bir kez yaşayacağımızı düşündüğümüz ve en özel anlarımızı ömür boyu hatırlamak istediğimiz o büyük günde, en güzel ve anlamlı düğün fotoğrafları çekimi sizin olmalı. Peki, ama nasıl?

Düğün günü sabahın erken saatlerinde saç, makyaj, gelinlik, nikâh ve pasta hazırlıkları heyecanlı bir şekilde başlamaktadır. Bu organizasyondaki bütün hatıralarınız geride kalır ve unutulur. Bu paha biçilmez günün en büyük hatırası ise elinizde kalan video ve fotoğraflardır.

Fotoğrafçıyla yapacağınız görüşme sırasında; düğününüzün konseptine, mekâna ve sizin isteklerinize göre, birçok fikir sunacaktır. En ideali, görüştüğünüz fotoğrafçıdan, daha önce çalıştığı bir düğünde hazırladığı albümü referans olarak istemenizdir. Böylece seçeceğiniz kişinin stili ve düğününüz için uygun olup olmadığı hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Gelin ve Damada Özel Fotoğraf Çekimi

Konuklar daha gelmeden önce, makyajınız akmamış ve saçınız bozulmamış haldeyken şöyle birkaç kare poz almayı fotoğrafçınız da tavsiye edecektir. Çekim ekibini sadece düğün mekânında görecek olanlar eğer özel manzaralı bir yerde çekim isterlerse dışarıdan ekip ayarlamak durumunda kalabilirler. Bu çekim için fotoğrafçınızla belirlediğiniz bir yerde tamamen hazırlanmış olarak buluşmanız gerekecek. Eğer belirlediğiniz mekân düğün mekânına uzaksa, erkenden hazırlanmaya başlamalısınız.

Ailece Düğün Fotoğrafı

Aile büyükleriyle mümkünse düğünden önce, mekânınız henüz kalabalıklaşmamışken ve herkes bir yana dağılmamışken aile fotoğraflarını çektirin. Anne babayla ayrı, kardeşlerle ayrı hatta erken gelen yakın arkadaşlarla ayrı çektirmek yoğunluğu azaltacaktır. Konuklarla fotoğraf çektirme maratonu bir kez başladıktan sonra kiminle çektirip çektirmediğinizi unutacaksınız. Unutulmalara karşı alınacak en büyük çözüm ise çekimlere erken başlamaktır.

Düğün Fotoğraflarında Nasıl Poz Vereceksiniz

Fotoğraf ÇekimiDüğün öncesi ayna karşısında güzel bir gülümseme çalışın. Doğallık en güzeli ama tanımadığınız uzak akrabalarla yan yanayken ya da yorgunluktan gözünüz kararmışken de fotoğraflanacağınızı unutmayın. Konuklar orada oldukları için ne kadar memnun olduğunuzu görmek isterler. Bunun için de kocaman bir gülümsemeden daha iyisi yoktur.

Gülümseme en önemli kozunuz. Ancak duruşunuzla tamamlamanız gerekecek. Her çekim öncesi dik durduğunuzdan emin olun. Mümkün olduğunca konuklarla yakın durmaya ve samimi bir şekilde poz vermeye gayret edin. Aşağı doğru sarkan kolların ve müsamere görüntüsünün önüne geçmiş olursunuz.

Doğal düğün fotoğrafları

Sadece düğün esnasında değil, günlük etkinliklerimizde de çektirdiğimiz fotoğrafları incelediğinizde habersizce çekilen fotoğraflar daha doğal ve estetik bir hal almaktadır. Duygu, jest ve mimik uyumundan uzak bir kare yerine, film izler gibi kendi hayatını izlemek, hem sizin o anları tekrar yaşamanızı sağlayacak hem de doğal bir görünüm kazanmanıza neden olacaktır.Makyajınız, saçınız ve giysiniz son derece estetik olduğundan doğal fotoğraflar çektirmenizde korkulacak hiçbir sebepte kalmamaktadır.

Gelin ve damada düşen görevler

Araştırma yapın; Düğün fotoğrafçılığı için alacağınız kitaplar doğru ve amacınıza yönelik olması açısından size faydalı olacaktır.

Gelin Damat Fotoğraf Çekimi

Tarzınızı belirleyin: Bir düğün fotoğrafçısının görevi düğünde sadece önemli olayları yakalamaktan daha fazlasını kapsamalıdır. Düğün hazırlığı içinde olanların beklentileri ve tarzını tespit etmesi de gerekmektedir. Geleneklere bağlı tutucu bir yapıdalar mı yoksa çağa ayak uyduran rahat tavırlı insanlar mı? Sorusuna cevap bulması gerekmektedir. Nostaljiden hoşlanan gelin ve damat için siyah-beyaz çekimler, birçok farklı renk tonlarını bir arada görmek isteyenler için ise farklı seçenekler sunmalıdır. Eğer sizin nasıl bir tarzınız olduğunu keşfedemeyen bir fotoğrafçıya sahipseniz en önemli aşama evlilik dergilerinden hoşunuza giden pozları beğenmenizdir. Beğendiklerinize yakın kareler çekmesini istemeniz hem sizin hem de fotoğrafçınızın işini kolaylaştıracaktır.

Esaslı bir program hazırlayın; Sizin için en önemli süreç gelin ve damatla düğünden önce iletişime geçen, programını isteklere göre hazırlayan bir fotoğrafçıyla anlaşmaktır. Bu görüşme, düğün hazırlıkları, gelin portresi, gelin ve nedimelerinin görselleri, damat ve arkadaşlarının portreleri, parti, aile portreleri, gelin ve damadı içermelidir. Düğün fotoğrafçısının tecrübeli olmama durumunu da göz önüne almalı ve çekimlerinizi erken bir saate ayarlayıp, kişiye zaman tanımanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

İletişimi koparmayın; Düğün organizasyonunda  Yoğunluk sebebiyle kargaşa yaşanabilir ve bu kargaşa içerisinde fotoğrafçınızla irtibatınızda kopukluklar olabilir. Sizin dışınızda bir yakınınız ile fotoğrafçınızın iletişim halinde olmasına dikkat etmelisiniz.

Asistan önemlidir: Ömrünüz boyunca bir kere yaşamayı arzu ettiğiniz bu önemli günde fotoğraflarınız ömür boyunca geçmişini yâd etmenize yarayacak görsellerdir. Bu sebeple oluşabilecek aksiliklere karşı fotoğrafçınızın bir asistanı olmasına özen göstermelisiniz. Asistanın çektiği birkaç kare belki sizin için en önemli ve etkileyici bir kare olabilir. Aynı zamanda ışık ayarlamada, liste takibinde ve grup fotoğraflarında ana çekimciye yardımcı olarak hataları minimuma indirebilir.

 

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:48
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 18 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr