Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Davetiyesi Seçimi

Düğün Davetiyesi SeçimiGelinlik ve damatlık organizasyon için ne kadar önemli ise aynı hassasiyeti davetiyelerde de göstermelisiniz. Düğün ile ilgili görsel bütün hazırlıklarınızdan önce, sizi sevenlerin göreceği ilk düğün materyali kuşkusuz davetiyelerinizdir ve bu nedenle seçimlerinizde gereken özeni göstermelisiniz.

Hayal kurun

Kataloglara bakmadan önce nasıl bir davetiye istediğinize dair hayal kurun ve stilinizi önceden belirleyin. Düğün davetiyelerinin rengi, tasarımı, yazı stili ölçüleri’ ni düğününüzdeki diğer aksesuarlarla bütünleştirmek açısından uyumlu olacağını tespit etmeniz sizin hayal gücünüzle orantılı olacaktır.

Renkleri belirleyin

Düğün davetiyelerinde klasik renkler beyaz, krem ve fildişi renkleridir. Renk uyumunda sorun yaşamaktan tedirgin olan eş adayları genellikle bu klasik renkleri seçmektedir.

Sıradanlıktan çıkarak, farklı renk seçenekleriyle daha canlı bir davetiye seçmek isteyen gelin ve damat adayları ise düğünü modern hale getirmek için daha pastel tonlarda renkler seçebilir.

Kâğıt kalitesine önem verin.

Sizin için en önemli günlerden bir tanesi olan düğün organizasyonunuzda davetiyelerinizin kuşe kâğıttan olması kalite açısından daha uygundur. Metal, ipek ve ağaçla süslenmiş kuşe kâğıt görsel açıdan kaliteli ve etkileyici bir hal alacaktır.

Boyut

Genel anlamda klasik davetiyelerden daha ağır ve büyük olanların daha kaliteli olduğu fikri vardır. Çoğu zamanda maliyeti yüksek olanların daha iyi olduğu düşünülür.

Ancak, uzaktaki sevdiklerinize posta veya kargo ile yollayacağınız davetiyelerin büyük olması size ekstra maliyet yükleyecektir. Bu sebeple, davetiye seçilirken normal boyutlardakiler sizin için ideal olacaktır.

Davetiye Oluşturma Aşamaları

Davetiye Oluşturma Aşamaları

Bir yıl önce: Yurtdışında ikamet eden yakınlarınız için özel davetiyeler bastırmak isteyenler için uzun vadede planlar yapmak zorunda kalacakları için bir yıl önceden hazırlatıp adreslere göndermelisiniz. Davetiye göndereceğiniz kişiler ile ilgili liste oluşturmaya başlayarak aklınıza gelen kişileri her fırsatta listeye ilave etmelisiniz.

6 ay önce: Davetiyelerinizi alma zamanıdır. Davetiyelerinizi almadan önce mutlaka örnek bir baskı isteyerek kontrollerini yapmalısınız.

2 ay önce: Davetiyelerinizi şehir dışındaki sevdiklerinize yollamak için uygun bir zamandır. Davetiyenin ulaşıp ulaşmadığını tespit etmek adına telefonla arayarak bilgi almanız oluşabilecek aksilikleri önlemek açısından önemlidir.

2 ay ile 4 hafta önce:  Davetiye listenizi son kez kontrol etmeli ve unutabileceğiniz kişileri tespit etmek açısından yakınlarınızdan yardım isteyin. Yaşadığınız bölgeye yakın olan sevdiklerinizin davetiyelerini bizzat kendiniz götürmeniz samimiyet ve önemsemek açısından önemlidir.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:56
Son Yorumlar
  • ırmak
    Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
  • Esin
    gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 67 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr