Facebook'da Paylaş
Twitter'da Paylaş

Düğün Ayakkabısı

Nedir?: Gelin ve damat ayakkabısı aslında koca düğün töreninin içinde ince bir ayrıntı olarak görülse de çiftler için önemlidir. Yıllardır süregelen geleneksel özelliklerle beraber gelin ve damat adaylarının düğünde giydikleri ayakkabılara denir. Gelin adayı genellikle beyaz, damat ise giydiği takım elbiseye göre ayakkabı rengini belirler. Firmalar tarafından özel olarak tasarlanır ve vitrinlerdeki yerini alır.

Nasıl Seçilir?: Prensesler gibi oldunuz ve sadece balo ayakkabınız eksik. Ayağınıza uyacak ve en önemli gecenizde sizi taşıyacak ayakkabınızı seçmek gerçekten büyük bir sorumluluk. Gelinliğin altında gözükmeyeceğini düşünerek yanlış seçimler yapmanız söz konusu.

Düğün Ayakkabısı Gelin Ayakkabısı Damat Ayakkabısı

Düğün günü tebrikleri ayakta kabul edeceğiniz, fotoğraf çekimlerine gideceğiniz, dans edeceğiniz ve diğer koşuşturmaları düşününce aslında ne kadar önemli bir seçim yapacağınızın farkında varmış olursunuz. Kadınlar için daha önemli olan ayakkabı seçimlerinde dikkat etmeniz gereken konular vardır. Sağlıklı ve sorunsuz bir düğün geçirmek istiyorsanız önerilerimize kulak vermelisiniz.  Bunlar;

 • Öncelikle ayakkabınız gelinliğinizin rengi ile uyumlu olmalı.
 • Mutlaka rahat olmalı.
 • Damat ayakkabısı ise gelin ile uyumlu olmalı.
 • Damadın boyuna göre topuk boyunun ayarlanması gerekir.
 • Gelinlik provalarında giderken ayakkabınızı yanınızda bulundurmalısınız.
 • Suni deri yerine gerçek deri olan ayakkabılar seçmelisiniz.
 • Özel olarak gelin ayakkabısı üreten firmalardan alışveriş yapmanız daha mantıklı olur.
 • Düğünün gerçekleşeceği mevsime dikkat etmelisiniz. Kış mevsiminde kapalı ayakkabıları tercih ederek kendinizi riske atmamış olursunuz.
 • Düğünün yapıldığı mekan da önemlidir. Kır düğünü yapacaksanız mutlaka kalın topuklu ayakkabı ya da babet tercih edin. Kapalı bir yerde ise zeminin kaygan olup olmamasına dikkat edin. Her ihtimale karşı ayakkabınızın altına zımpara yapın.
Düğün Ayakkabısı-1 Gelin Ayakkabısı-1 Damat Ayakkabısı-1

Ne Kadar Ücret Öderim?: Gelin ve damat ayakkabılarının fiyatları normal hayatta giydiklerinizden çok da farklı değildir. Hatta bazı firmaların yaptığı kampanyalarla daha da ucuza almanız söz konusudur.

Gelin ayakkabıları genellikle; 50 TL ile 400 TL arasında değişir.

Damat ayakkabıları ise; 100 TL ile 250 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Ayakkabı Modelleri: Bu sezon rengarenk gelin ayakkabıları moda. Ancak yine vazgeçilmeyen beyaz tonlardaki modeller vitrinlerdeki yerini koruyor. Kalın topuklar, süet detaylar, tüyler ve danteller de ayakkabıları tamamlayan ayrıntılar.

Düğün telaşı içerisinde sizler için seçtiğimiz modeller işinizi kolaylaştıracak. Göz atmayı unutmayın.

 
Kayak Turları
Evlilik Gelenekleri
Gelinler Ve Damatların Bilmesi GerekenlerGelinler Ve Damatların Bilmesi Gerekenler Gelinler neden beyaz giyer, nikahta neden ayağa basılır ve aşkın sembolü alyansın sola takılmasının tarihsel süreci ve anlamlarını inceleyebilirsiniz.
Eğlenceli Evlilik GelenekleriEğlenceli Evlilik Gelenekleri Düğün pastasının tarihçesi, gelinin neden buketi havaya fırlattığı, damadın neden gelini öptüğü ve balayı geleneklerinin tarihçesini inceleyebilirsiniz.
Üye Girişi
Kayıt olun En Güncel Düğün Organizasyon Fırsatlarından haberdar olmak için üye olun.
24 Mart 2018 - 19:57
Son Yorumlar
 • ırmak
  Küçük Çamlıca Bambi Garden'da düğünüm oldu.Süslemeyle ilgili planlar bize sorulmadan ... Devamı
 • Esin
  gold country tesisi benim dugunumu 8 yıllık hayalımı caldı.dugun acık havadaydı ve sa... Devamı

Uludağ Otelleri
Düğün Dansı

Bir Erkek Bir Kadın Diyalogları

Sosyal
Kıbrıs Otelleri

Kampanyaları görüntüleyebilmek için Flash Player kurunuz

SSS
Evlilik İçin Gerekli EvraklarEvlilik İçin Gerekli Evraklar Sevdiğinizle, nişanlınızla hayatınızı resmi olarak, devlet huzurunda iyi günde, kötü günde, ölene dek...
Sonbahar Düğün Organizasyonu TavsiyeleriSonbahar Düğün Organizasyonu Tavsiyeleri Sonbaharda düğün yapmak istiyorsunuz ve nasıl hazırlık yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?
Düğün Günü İçin Unutulmaması GerekenlerDüğün Günü İçin Unutulmaması Gerekenler Düğün günü için unutulmaması gereken önemli ayrıntılar düğün esnasında oluşabilecek...
Düğün Gününde Yapılması GerekenlerDüğün Gününde Yapılması Gerekenler Düğün gününüz için uzun süredir birçok konuda planlar yapıp organizasyonun eksiksiz olduğunu düşünebilirsiniz.
Erkekler Neden EvlenirErkekler Neden Evlenir Erkekler çoğu zaman hemen hemen her konuda cesaretli ve güçlü görünse de evlilik...
Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir?Erkeklerin Gözüyle “Evlilik” Nedir? Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir?
Kadının Gözünden Evlilik ve DüğünKadının Gözünden Evlilik ve Düğün Kadınlar Türk toplumunun genel özelliğinden dolayı her daim evliliğe hazır pozisyondadırlar.
Anket
En çok tercih edilen düğün mekanları
 
Kimler Çevirimiçi
Şu anda 81 konuk çevrimiçi

Seo Fiyatları

DÜĞÜN
DÜĞÜN
Evlenen çiftin, kiraladıkları mekanda, müzik eşliğinde ve davetliler ile birlikte oyun oynayarak, pasta keserek evliliklerini kutladıkları organizasyon.
NİŞAN
NİŞAN
Evlenecek olan çiftin, evlenmeden önceki her hangi bir zamanda, yakın dostları ve ailesiyle birlikte, evlilik yüzüklerinin takıldığı merasimdir.
NİKAH
NİKAH
İki çiftin, resmi anlamda evlilik sözleşmelerinin yapıldığı, evlilik memurunun ve çiftin şahitlerinin bir masada evliliği resmileştiren törendir.
BALAYI
BALAYI
Yeni evlenen çiftin, evliliklerinin ertesi günü, bu olayı kutlamak için belirledikleri bir şehre giderek birkaç gün tatil yapması geleneğidir.
ALYANS
ALYANS
Evlenecek çiftin, evliliklerini belli edecek simge olan, ellerinin birisinin yüzük parmağına taktıkları, altından yapılmış yüzüktür.
Web Tasarım
Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
Düğün Organizasyon © 2012-2015
www.dugunorganizasyon.com.tr